„Sezon is coming” – zapraszamy do zakupów

Witamy,

już niedługo rozpoczną się w pełni sezonowe wyjazdy na festyny i festiwale. Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie zawsze będzie można sprawdzić osobiście jakość naszych wyrobów, porozmawiać i przymierzyć!

Na naszym profilu FB - https://www.facebook.com/kramjanettee – znajdziecie zawsze aktualne informacje na jakich wyjazdach się pojawimy. Pozdrawiamy i do zobaczenia!

Konkurs Mikołajkowy – pytania!

Zgodnie z zapowiedzą, podajemy pytania do Mikołajkowego Konkursu! Wśród osób, które do 5 grudnia nadeślą poprawne odpowiedzi na adres janettee@wp.pl, wylosujemy nagrodę – kaptur wełniany albo czapkę z obszyciem. Powodzenia!

  1. Podaj nazwę XII-wiecznego źródła, znalezionego na terenie Anglii, które przedstawia wikińskiego jeźdźca, z charakterystycznymi elementami opancerzenia (płaty materiału z boku głowy), wystającymi spod hełmu.
  2. Większość ubrań z okresu IX-XI wieku posiada kliny wszyte po boku lub z tyłu tuniki. Tymczasem jedna ze znalezionych koszul, posiada kliny wszyte w sposób oryginalny i niepodobny do innych znalezisk z tego okresu (potrójne kliny wszyte od przodu koszuli). Podaj nazwę znaleziska, o którym mowa.
  3. Istnieje kilka wzorów kapturów, odtworzonych na podstawie kompletnych (lub prawie kompletnych) znalezisk z terenu Skandynawii. Jeden z tych wzorów składa się tylko z jednego kawałka materiału. Podaj nazwę znaleziska, na podstawie którego odtworzono ten wzór.
  4. Zazwyczaj wikińskie tuniki posiadały rękawy szyte z jednego kawałka. Tymczasem jeden ze wzorów tunik posiada unikatowy krój (trzy różnokształtne kawałki). O jakiej tunice mowa?
  5. Przyjęło się, że oznaką jarla jest czerwony płaszcz. Tymczasem, w popularnym grobie jarla z terenu Norwegii, odnaleziono niebieski płaszcz z kolorowymi aplikacjami. Podaj nazwę tego znaleziska (zawierającą miejscowość).

Konkurs Mikołajkowy!

Z przyjemnością zapowiadamy konkurs Mikołajkowy! W przyszłym tygodniu na naszym fanpagu FB oraz tutaj ogłosimy 4 pytania (dotyczące oczywiście ubioru Wikingów i Słowian). Spośród wszystkich osób, które w ciągu tygodnia odpowiedzą poprawnie na pytania, wylosujemy zwycięzcę. Otrzyma on Mikołajkowy Prezent – kaptur wełniany albo czapkę z obszyciem :)

W ramach podpowiedzi, polecamy przejrzeć artykuły na naszej stronie – odpowiedzi na niektóre pytania (albo wskazówki) będzie można znaleźć właśnie tutaj!

Dostępne od ręki

Przedstawiamy kilka produktów z naszej stałej oferty. Każdy z nich dostępny jest od ręki – uszyty oraz gotowy do wysyłki.

Jednocześnie dodaliśmy kilka nowych zdjęć do kategorii ubiorów (koszule, tuniki, płaszcze i kaftany)

Dostępne od ręki produkty:

  • lniana koszula według wzoru z Birki, brązowa, 95 zł,
  • kaftan typu „coat”, wełniany, szary z fioletowymi klinami, 170 zł,
  • tunika z rozcięciem, z wełny, szara, 120 zł,
  • płaszcz prostokątny, wełniany, szary, 95 zł,
  • tunika duńska z wykończeniem „prostokątnym”, brązowa, 140 zł.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu przez mail (janettee@wp.pl) lub gg (6026450). Życzymy udanych zakupów ;)

koszula szwedzka, prosta Kaftan Tunika skandynawska z rozcięciem Tunika skandynawska z rozcięciem Tunika duńska płaszcz prostokąt szary płaszcz prostokąt szary

Jesienne nowości w Kramie

Witamy,

W tym tygodniu zaprezentujemy Wam kilka nowości. Przede wszystkim, rozbudowujemy dział z koszulami wikińskimi. Pojawią się tam nasze rekonstrukcje koszul z Skjoldehamn oraz Bocksten. Mamy dla Was również nowe zdjęcia naszych wyrobów. A pod koniec tygodnia gratka dla wszystkich wojowników – nasza nowa propozycja odzienia ochronnego. Zapraszamy do przeglądania strony!

Witamy na nowej stronie Kramu!

Z radością prezentujemy nową odsłonę strony Kramu Janettee! Znajdziecie na niej nowe produkty oraz nowe zdjęcia dobrze znanych i popularnych ubrań, opisy strojów, a także materiały źródłowe, które pomogły nam je stworzyć! Zachęcamy do zapoznania się z zakładką „O nas” oraz stronami poszczególnych produktów!

Będziemy wdzięczni za wszelkie komentarze – zarówno samej strony, jak i produktów na niej prezentowanych. Miłego przeglądania i udanych zakupów!